TAK czy NIE?

» Warszawa

Koncepcja Niżnika w sprawie przyczyny katastrofy smoleńskiej
img

W ostatnim czasie przedsiębiorca z Raby Niżnej zaangażował się w sprawę katastrofy smoleńskiej i próby wyjaśnienia jej przyczyn. Kazimierz Niżnik aktywnie uczestniczył w posiedzeniu, przedstawiając własną koncepcję przyczyny tragedii. Czy dzięki przeniesieniu swoich zainteresowań na nowy obszar działania, mieszkańcy gminy będą mogli odpocząć od interwencji biznesmena na lokalnym terenie - czas pokaże ?

 


Informacje z sejmu
Na obradach duński naukowiec podważa oficjalną wersję wydarzeń
Glenn Jørgensen z kopenhaskiej politechniki powiedział podczas posiedzenia, iż chciał potwierdzić, że informacje o katastrofie podane przez MAK i raport komisji Jerzego Millera są prawdziwe. Ekspert dodał, iż przeanalizował dane i doszedł do wniosku, że katastrofa z 10 kwietnia 2010 r. musiała mieć jednak inny przebieg.

Glenn Jørgensen stwierdził, że po uderzeniu w brzozę Tu-154M musiał stracić większy fragment lewego skrzydła, niż podano oficjalnie. Gdyby było inaczej, samolot straciłby tylko niewielką część siły nośnej i byłby w stanie kontynuować lot - przekonywał duński naukowiec. 

Według Jørgensena, przebieg katastrofy można wytłumaczyć tym, iż po zderzeniu z drzewem tupolew stracił większy fragment skrzydła, a po zderzeniu odłamki uszkodziły ster wysokości.
żródło: www.kurierpieninski.pl

dodano: 21:02 14.08.2013
lfil. czytań: 614