TAK czy NIE?

Transparentność Żaby Bolesława Wójta Gminy Prawdy i Rozwoju .
img
Wniosek o informację publiczną do U.G.M.D..
z dn. 27.09.2016r
Wniosek pod poniższym linkiem -

http://www.urzedasy.info/nwm/685/wniosek-o-informacje-publiczna--do-ugmd

Odpowiedź Pana wójta z dn. 10.10.2016r


Uprzejmie informuję , że ze względu na szeroki zakres wnioskowanych informacji wydłużam termin realizacji niniejszych wniosków do dnia 31 października 2016r.

O czym może świadczyć taki ogromny opór Wójta w udzieleniu informacji publicznej . Wójt wie że po udzieleniu informacji publicznej dotyczacej realizacji gminnych inwestycji  w 2013 roku , nasza redakcja rozpracowała inwestycje jak były wykonane i co za ile nie było wykonane lub jak było wadliwie wykonane , wynika z tego że Pan Wojt woli nie ryzykować . Poniżej publikujemy fragment odpowiedzi Pana Wójta Bolesława Żaby z 04.05.2016r dotyczące naszego wniosku o udzielenie informacji publicznej  na temat robót jakie wykonywały firmy ,,CATBUD '', wykonawca najdroższego Orlika w Polsce w Kasinie Wielkiej , Boiska w Olszówce , i jeszcze innych boisk jak np.  w na Mszanie Górnej itd.  , drogi w Rabie Niżnej gdzie ok. 100 mb.  kosztowało ponad 81 000 zł , firma która od 2008 roku wykonuje gminie najwięcej zleceń ?.   ZURB FUH Stożek Czesław wykonawca między innymi boiska w Rabie Niżnej i gminny wykonawca hal sportowych gimnastycznych w większości wykonawca remontów w szkołach urzędzie itd. a prywatnie mąż gminnej urzędniczki . MAR-KOM wykonawcy drogi w Rabie Niżnej na osiedlu Piekarczykówka i innych remontów i wykonawca innych inwestycji . Pan Wojt nie udzielił naszej redakcji informacji o ktore prosiła nasza redakcja mimo ciążącego na nim takiego obowiązku . 

Pan Wójt w odpowiedzi na złożony przez naszą redakcję  wniosek w dn. 07.04.2016r i 12.04.2016r , sam się przyznał że udzielenie tych informacji nadaje się do procesu czyli wynika z tego że widocznie Pan Wójt ma wiedzę że przy realizacji inwestycji gminnych przez te firmy mogło  przy ich realizacji dojść do  nieprawidłowości  które mają podstawy do czynności procesowych , cytat  z odpowiedzi
dn. 04.05.2016r-

,,,Zbyt szeroka interpretacja pojęcia informacji publicznej nie może doprowadzić do całkowitego paraliżu funkcjonowania organów administracji publicznej  ,  byłaby jednoznaczna z nałożeniem na nie obowiązku umożliwienia przeprowadzania osobistych  ,,prywatnych'' działań kontrolnych przez właściwie nieograniczoną liczbę podmiotów  . Prawo do uzyskania informacji nie może przerodzić się w kompetencje do przeprowadzania przez dowolną osobę czynności o charakterze procesowym . Pana wystąpienie niewątpliwie cechuje taki charakter , nota bene mimo braku uzasadnianych ku temu przesłanek .''

Panie Wójcie a przeprowadzone dziennikarskie śledztwo dotyczące budowy boiska w Rabie Niżnej i remontu drogi w Rabie Niżnej nie ma takich przesłanek że nimi powinna  zająć się prokuratura ?. 


Pan Wójt w swej odpowiedzi ma rację że nasze śledztwa mogą doprowadzić do paraliżu gminy ponieważ w efekcie może dojść do stanu , że gminnym urzędnikom i np. inspektorom Nadzoru może być udowodnione działanie na szkodę interesu publicznego poprzez nie dopełnienie obowiązków lub przekroczenie uprawnień . Urzędnicy mogą mieć postawione zarzuty a urząd gminy pozbędzie się takim efekcie nie uczciwych urzędników co według Pana Wójta  spowoduje paraliż gminy . Panie Wójcie taka sytuacja tylko spowoduje że gmina zacznie funkcjonować jak powinna i skończy się działanie jak w prywatnym folwarku , co nie jest bezpodstawne dla stawiania takich scenariuszy przez naszą redakcję . Nasza redakcja ma podstawy do stawiania takich tez chociażby na podstawie prowadzonego dochodzenie w sprawie dopłat do paliw dla rolnictwa . Ta sprawa pokazuje że jednak w tym transparentnym urzędzie gminy nie jest wszystko jak być powinno .

Panie Wójcie czy można jaśniej i dokładniej uzasadnić na czym polega istotność interesu publicznego w naszym wniosku o  udzielenie informacji publicznej .

Nasza redakcja nie wnosiła i nie wnosi o żadne zestawienia tylko kopie dokumentów jakie są  w urzędzie gminy bez żadnych ich zestawień .Naszej redakcji chodzi o dostęp do dokumentów na podstawie których zostały przeprowadzone inwestycje i na podstawie których zostały wypłacone pieniądze wykonawcom za wykonanie zleconych robót . Dokumenty sami sobie skopiujemy za pomocą aparatu fotograficznego tylko prosimy o ich udostepnienie . To jest tylko przygotowanie teczek lub segregatorów a my sami sobie je skopiujemy jak to było w przypadku dokumentów w 2013 roku dotyczących boiska w Rabie Niżnej , Olszowce , drogi Piekarczykówka w Rabie Niżnej , Amfiteatru w Kasinie Wielkiej , Orlika w Kasinie Wielkiej , Kanalizacji sanitarnej w Kasince Małej III Etap . Więc bezzasadnym jest podnoszenie stawianej argumentacji Pana Wójta która może świadczyć tylko o jednym , o chęci ukrywania czegoś czego Pan Wójt się boi aby nie wyszło na światło dzienne . Czym Pan Wójt łamie prawo na nim spoczywające o dostępie do informacji publicznej .

Pan Wójt boi się ujawnienia teczek aby nie było podobnie jak po  ujawnieniu zawartości szafy Kiszczaka .  

http://www.urzedasy.info/nwm/699/odpowiedz-pana-wojta-zaby-na-wniosek-w-sprawie-prac-komisji-w-2013-r-

http://www.urzedasy.info/nwm/700/-boisko-w-rabie-niznej--ciag-dalszy-dziennikarskiego-sledztwa-

http://www.urzedasy.info/nwm/704/bezzasadna-skarga---droga-raba-nizna--piekarczykowka-


Poniżej cała odpowiedż Pana Wójta z dn 04.05.2016rOdpowiedź Pana Wójta po przedłużonym terminie ze względu na szeroki zakres informacji , wygląda w ten sposób że  Pan Wójt Bolesław Żaba nie udzielił żadnych informacji o jakie złożyła wniosek nasza redakcja .

       

Odpowiedź naszej redakcji Panu Wójtowi na postawione żądania .


                                                                                          Raba Niżna, dnia 01.11. 2016r.
Wnioskodawca:
Redakcja ,,Urzeasy.info’’
34-730 Mszana Dolna
e-mail:nkbud@wp.pl
                                                           
                                                                       Urząd Gminy
                                                                      Mszana Dolna
                                                   Wójt Gminy i Radni gminy Mszana Dolna
 
 
Odpowiedź na odpowiedź Pana Wójta w sprawie wniosku
o udostępnienie informacji publicznej
 
   Panie Wójcie redakcja ,,Urzedasy.info’’ odpowiada na przesłaną odpowiedź  z dn. 31.10.2016r w sprawie złożonego przez naszą redakcję wniosku o udzielenie informacji publicznej i oraz postawione przez Pana Wójta żądanie uzasadnienia .

   Naszą odpowiedzią  jest materiał prasowy pod tytułem ,, Transparentność Żaby Bolesława Wójta Gminy Prawdy i Rozwoju ‘’. Znajdujący się pod linkiem - http://www.urzedasy.info/nwm/710/transparentnosc-zaby-boleslawa-wojta-gminy-prawdy-i-rozwoju--
  W odpowiedzi sam Pan Wójt napisał że może być w formie elektronicznej .
 
 
Z wyrazami szacunku 
                               Redaktor naczelny ,,Urzedasy.info’’
                                                                                   Niżnik Kazimierz
 
dodano: 17:05 02.11.2016
lfil. czytań: 561