TAK czy NIE?

Samorządowcy odpowiedzialni za rozkradanie Państwa powinni już dawno wylądować w więzieniu
img
Mocne słowa Skorupy na sam początek współpracy z Redakcją
Redakcja nie musiała długo zastanawiać się nad przyjęciem propozycji współpracy od Tadeusza Skorupy. Dziękujemy za ten dowód uznania dla pracy włożonej w przekazywanie mieszkańcom rzetelnej i obiektywnej informacji.
Już pierwsze rozmowy z Tadeuszem Skorupą potwierdzają jego ogrom wiedzy na temat reprywatyzacji przedsiębiorstw państwowych nie tylko na Podhalu. Mówiąc o kierunkach, jakie przybrała w Polsce sprzedaż majątku Skarbu Państwa, były senator nie szczędzi ostrych słów:
Samorządowcy dobrze wiedzą o tym, co się dzieje w związku z reprywatyzacją w Polsce. Nawet nie zdajemy sobie sprawy o przejęciach własności Państwa przy pomocy fikcyjnych dokumentów i rzekomych spadkobierców. To się dzieje również wokół nas. Samorządy dały się wmanipulować w kuriozalne sytuacje, a majątki po prostu wyprowadzono ze Skarbu Państwa. Odpowiedzialni za rozkradanie majątku Skarbu Państwa powinni już dawno wylądować w więzieniu jeszcze za poprzednich władz.
Padają także słowa o Uzdrowisku w Szczawnicy, co wzbudza nasze szczególne zainteresowanie ale i obawy.
,,Szczawnica w Raju” – przeczytałem kiedyś taki artykuł w Tygodniku Podhalańskim. Jurecki pisał o strukturze własności Uzdrowiska, wspominał o spółkach z Rosji i Afryki, o rajach podatkowych. Niedługo potem dostęp do materiału został ograniczony. Nie znajdziemy go już korzystając z wyszukiwarki. Trzeba sporo wysiłku żeby doszukać się go w archiwum Tygodnika Podhalańskiego. Jeśli nie znamy tytułu to naprawdę trudne. Rodzina Mańkowskich cieszy się w moich oczach zaufaniem i szacunkiem, przez lata walczyli o odzyskanie majątku przodków. Mimo wszystko pomyślałem sobie wtedy - może tekst ukryto w ten sposób, bo coś jest narzeczy? Nie daje mi to spokoju do teraz. Może odpowiednie organy Ministerstwa Sprawiedliwości powinny to sprawdzić? Mam też wiedzę która wykracza poza ten redakcyjny artykuł – dzieli się z nami swoimi wątpliwościami Tadeusz Skorupa.
Tygodnik Podhalański wykorzystał nagrania z podsłuchu w moim własnym domu, aby mnie publicznie oczerniać. Od lat staram się walczyć, żeby działki Skarbu Państwa nie były żywcem rozkradane, a z zmanipulowanej informacji wynikało jakbym to ja usiłował działkę wyprowadzić a nawet przejąć.
Kiedy zgłosiłem, że założono mi w domu nielegalny podsłuch, Prokuratura nie podjęła żadnych działań. Ludzie trafiają do więzienia za podsłuchy w restauracji, do mnie przyszli do domu i nic. Uważam, że to było niedopełnienie obowiązków.
Na hasło Tadeusz Skorupa do tej pory wypływają różne paszkwile, które na mój temat zapoczątkował Tygodnik Podhalański. Za teksty o mnie Jurecki starał się o nagrodę dziennikarza śledczego roku, ale organizatorzy widocznie to przeanalizowali i z nagrody za podsłuch w prywatnym domu nici. Może bardziej by mu pasowała nagroda hieny roku? Dlaczego utrudniono dostęp do artykułu o Uzdrowisku w Szczawnicy? Materiał zawierał merytoryczne informacje. W roku 2008 za najlepszy artykuł w kategorii dziennikarstwo śledcze i interwencyjne uznano właśnie artykuł ,,Szczawnica w Raju".
Na czele jury stał Piotr Najsztub, nagrodę wręczał marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i co? Jurecki zwinął nagrodę, a śledztwa nie kontynuował mimo że padły takie deklaracje. - Dodaje po namyśle.
W wypowiedziach byłego senatora padają mocne słowa. Aż włos się jeży, że w naszym regionie mogło dochodzić do takich sytuacji. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc Tadeuszowi Skorupie rozwiać jego wątpliwości.  
 
Za - http://www.wiescigor.pl/24-polecane-wiesci-z-gor/1895-samorzadowcy-odpowiedzialni-za-rozkradanie-panstwa-powinni-juz-dawno-wyladowac-w-wiezieniu
 
dodano: 12:32 22.11.2016
lfil. czytań: 446