TAK czy NIE?

Piotr Doll do wójta Bolesława Żaby: Zakończmy tą farsę i bezcelowe marnowanie pieniędzy póki jeszcze nie jest za późno
img

Za- http://www.wiescigor.pl/24-polecane-wiesci-z-gor/2004-apel-radnego-piotra-dolla-do-wojta-boleslawa-zaby

List do Redakcji: Jako radny będą wnioskował o przeprowadzenie audytu zewnętrznego

Radny Gminy Mszana Dolna Piotr Doll w odezwie skierowanej do wójta Bolesława Żaby

Za pośrednictwem mediów pragnę zaapelować do wójta o rozsądek, umiar i poszanowanie prawa.

Wszystko wskazuje na to, że w polityce samorządowej szykują się spore zmiany. Jeśli ograniczenie liczby kadencji włodarzy gmin i miast do dwóch zostanie wprowadzone, wójt Żaba będzie musiał pożegnać się z pełnioną funkcją.

Zanim to się jednak stanie, wójt ma jeszcze szansę na wycofanie się z decyzji, które narażają gminę Mszana Dolna na zbędne koszty. Mówię oczywiście o dwóch postępowaniach sądowych z powództwa gminy przeciwko lokalnym mediom.

Apeluję do wójta Bolesława Żaby – Jeszcze nie jest za późno. To ostatnia szansa, żeby zatrzymać ten absurd.

Następca wójta, który będzie choć trochę rozsądniejszy i uczciwszy -  myślę że każdy - pierwsze co zrobi po objęciu urzędu, to wycofa się z procesów przeciwko redakcjom.

Procesy będą trwały miesiącami, może nawet latami. Skoro nie doczekają się rozstrzygnięcia za kadencji wójta, a każdy jego następca będzie na tyle mądry, by je zakończyć, to działania wójta Bolesława Żaby są jawnym trwonieniem publicznych pieniędzy.

Przede wszystkim powinno się wycofać z procesu przeciwko redakcji ,,Wieści prosto z Gór”, który na dobrą sprawę jeszcze się tak naprawdę nie rozpoczął, a już pochłonął ogrom pieniędzy. Wiem, że obecnie dokumenty procesowe są tłumaczone na język słowacki. To niedorzeczne, że ta sprawa zaszła tak daleko i bez potrzeby generuje ogromne koszty.

Podobnie proces z dziennikarzem reprezentowanym przez mecenasa Janusza Kaczmarka. Z tak wytrawnym prawnikiem gmina może procesować się latami. Z jakiego powodu z taką łatwością marnuje się publiczne środki? Dlatego, że gmina poczuła się dotknięta jakimiś krytycznymi publikacjami? W gminie są pilniejsze sprawy, którymi powinno się zająć. Wójt Żaba rozpoczął spory przed sądem, pożegna się ze stanowiskiem, a koszty obciążające gminę i mieszkańców zostaną.

Ponawiam mój apel – Panie wójcie zakończmy tą farsę i bezcelowe marnowanie gminnych pieniędzy. To ostatnia szansa, żeby się wycofać. 

Z poważaniem,

Piotr Doll 

dodano: 16:02 05.02.2017
lfil. czytań: 642